Најлогичен тип за овој дуел е 5+, а ова е причината!

традиција

Денес во рамките на 1/16 финалето од купот на Северна Ирска во термин од 20:45 се сретнуваат екипите на Гленавон и Дергвив.

Гленавон е еден од најдобрите тимови во оваа земја, а и се наоѓа во повисок ранг од денешниот ривал, па затоа и коефициентот за нивна победа е премногу мал, односно 1.03.

Гленавон првенството го започна со 3 победи и реми, со дури 10 постигнати голови во последните 3 натпревари. Дергвив во втората лига има две победи и пораз со 4 гола просек по натпревар.

Во Куп натпреварите, посебно во Северна Ирска често можат да се забележат голови. Домаќинот е огромен фаворит и игра офанзивен фудбал, па затоа типуваме на голови.

5+ @ 1.80 во Bet365

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*