Традицијата е на страна на гостите, а коефициентот е одличен!

традиција

Од 18:30 не очекува првиот натпревар на првата Чешка лига, а во склоп на 5-тото коло се сретнуваат екипите на Дукла Прага и Словачко.

Дукла Прага новата сезона ја започна со четири порази, 3 постигнати и 13 примени голови.

Словачко засега има половичен скор 2 победи и 2 порази. Победите беа против Острава и Сигма, додека поразени на гостувањето кај Спарта и Бохемианс.

традиција

Интересно за овој натпревар е што на меѓусебните натпревари на овие два тима, Словачко не е поразен од Дукла на претходните 9 натпревари. Учинокот е 4 реми и 5 победи за Словачко во тој период.

Денес, Bet365 нудат коефициент 1.60 за двојна шанса Х2, а доколку сакате традиционални типови, ова е вистински избор за вас.

Регистрирај се на Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*