Ефикасни натпревари е одлика на овие две екипи: Очекуваме голови!

коефициенти

Денес од 19:00 ќе се изигра натпреварот од 7-то коло на германската Регион лига Баерн во кој ќе се сретнат Хеимстетен и Розенхеим.

Хеимстетен моментално е на 7-та позиција со девет освоени бода од седум натпревари и учинок 3-2-2. На домашен терен забележаа пораз од Гарсинг и Аугсбург.

Розенхеим е моментално на 16-та позиција со 4 бода од 6 натпревари. Досега имаат победено само еднаш и имаат еднаш ремизирано, а се останато е пораз. Во гости играат катастрофално со оглед на тоа што претрпеа три порази без постигнат гол.

статистика

Овие две екипи се сретнале вкупно 8 пати, каде што притоа паднале вкупно 40 гола, а тоа во просек би било пет гола по натпревар. Со оглед на тоа што гостите немаат постигнато гол оваа сезона, можеби ова е вистинска прилика за нив.

Нашите предлози се:

[ГГ] 1,55во 1хBet (8 од 8)

[3+] 1,55 во 1хBet (7 од 8)

[ГГ3+] 1,78 во 1хBet (7 од 8)

[4+] 2,25 во 1хBet (6 од 8)

Изиграј го овој натпревар во 1XBET

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*