Тикет на денот (петок, 14.12.2018)

тикет на денот

Пред нас е претпоследниот викенд во 2018 година кој изобилува со добра кладилничарска понуда. Се надеваме дека овој петок ќе биде одличен вовед во викендот кој ни претстои.

Дуизбург – Хамбургер – 2 @ 1.80 во 1xBet

Германскиот Великан од Хамбург тргнат е на пат кон Бундеслигата. Засега се им оди според планот и се наоѓаат на лидерската позиција од Цвајт, но само еден бод повеќе од Келн. Искрено, сметаме дека на овие две екипи не им е местото во втората лига, но тоа е што е … Дузбург после многу мачење се врати во Цвајт, а сега после ужасниот старт имаат нешто подобри резултати. Хамбургер е во одлична серија и сметаме дека нема тука да ја прекине.

Регистрирај се на 1XBET

Висла Плок – Висла Краков – Г.Г @ 1.65 во Coinbet24

Натпреварот помеѓу две Висли е вовед за новото коло во полското првенство. Домаќинот од Плок н е во добра форма и на последните три натпревари во првенството зеде само еден бод и тоа во претходното коло на гостувањето кај Корона. Висла од Краков е на осмото место, односно последното кое носи Плејоф, па ќе се обидат таа позиција да ја задржат. На овој натпревар очекуваме по еден гол на двете страни.

Регистрирај се на Coinbet24

Спарта – Јонг АЗ – 1/1 @ 1.80 во Bet365

Спарта од Ротердам е многу силна екипа од младиот тим на Аз и треба да се очекува нивна сигурна победа. Спарта во претходното коло го декласираше Алемере со 6:1. Гостите се во серија од 13 натпревари без победа, па затоа очекуваме доминација на домаќините. Коефициентот за „кец“ е мал, па ние типуваме „кец во кец“.

Регистрирај се на Bet365

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 5.35

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*