Тикет на денот (понеделник, 13.08.2018)

тикет на денот

После богатиот викенд, кога немаше проблем со пронаоѓање на натпревар, следи понеделник со нешто послаба понуда.

Оулу – Екенас – 3+ @ 2 во 1хBet

Според кеофициентот, сметаме дека гостинот е малку потценет, кој сепак е лидер на финската втора лига. Меѓутоа, двете екипи се во добро форма и пред се, очеуваме голеада. Оулу ги врза три победи и на нив постигна девет гола. Екенас е без пораз во последните осум натпревари, а само два пати ремизираше. Нашиот предлог е голови и тоа најмалку три.

Регистрирај се на 1XBET

Хавесунд – Валеренга – 1 @ 2.05 во Coinbet24

Последниот натпревар од 18-то коло на норвешката елитна лига е дуел на Хавесунд и Валеренга. Домаќинот е во одлична форма и зад нив се три врзани победи. Во меѓувреме не влегоа во заврницата од Купот, а на табелата се на петтата позиција. Валеренга не игра добро, немаат победено на последните пет натпревари, а имаат земено само три бода. Поради сето ова наш фаворит е Хавесунд и очекуваме лесна победа.

Регистрирај се на Coinbet24

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.10

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*