Tикет на денот (понеделник, 09.07.2018)

тикет на денот

Денес понудата е сиромашна, но тука се Скандинавците да ни помогнат за да го составиме тикетот на денот.

Стромсгодсет – Кристијансунд – 3+ @ 1.66 во 1xBet

Во последниот натпревар од 16-то коло од норвешката лига се сретнуваат две екипи од средината на табелата. Домаќинот е пет кола без пораз, со три победи и две реми и е благ фаворит на овој дуел. Пред само пет кола се сретнаа овие две екипи, а Кристијансунд убедливо славеше со 4-0. Веројатно тоа ќе биде и додатен мотив, но сепак ние одлучивме да типуваме на голови.
Регистрирај се на 1XBET

Дњепер – Ислач Минск – 0-2 @ 1.63 во Coinbet24

Дуел на две неефикасни eкипи. Домаќинот е 12 натпревари без победа, а 14 ако се смета и купот. Гостите се нијанса подобри и се наоѓаат на 9-то место, но и тие се во серија од три порази и тоа без постигнат гол. На домаќините им гори под нозе, но мал број на голови е најлогичен тип за овој дуел.
Регистрирај се на Coinbet24

1xBet со неверојатен бонус: 100% до 6000 денари на вашата прва уплата!

СЈК – РОПС – 2 @ 2.30 во 10Bet

Далеку од тоа дека двојката е сигурна, но се ни говори дека треба да биде. Гостите се во одлична форма и се наоѓаат на втората позиција. Рованијеми во последните шест кола има четири победи и две реми, додека СЈК со победа на Лахти ја прекина серијата од четири натпревари без триумф, односно четири порази.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 6.22

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*