Тикет на денот (сабота, 16.06.2018)

За денес понудата за обложувње е солидна, а ние се потрудивме да ви издвоиме неколку натпревари и да ги спаковаме во пакет наречен тикет на денот.

Ваљадолид – Нумансија – T12+ @ 1.83 во 10Bet

На овој натпревар се очекува карневалска атмосфера во предградието на Мадрид, каде што Ваљадолид скоро сигурно ќе го прослави пласманот во Преимера. Се е решено во првиот натпревар кога тие победија убедливо со 3-0. Сиугрно е дека домаќинот е поквалитетен, а Нумансија ќе мора да се отвори за да постигне гол. Тоа ќе биде казнето, па затоа сметаме дека домаќините ќе постигнат барем два гола.

Регистрирај се на 10Bet

Перу – Данска – 0-2 @ 1.60 во Coinbet24

Натпревар кој може да пресуди за тоа кој ќе оди во нокаут фазата. Данците не се истакнаа со ефикасност иако беа одлични со Мексико каде што победија 2-0. На последните четири натпревари, Данска е без примен гол. Веруваме дека многу голови нема да има во овој натпревар, па затоа типуваме 0-2.

Регистрирај се на Coinbet24

КТП – Јаро – Г.Г @ 1.62 во 1xbet

Двата тима планираат влез во повисок ранг, но не се баш најдобри оваа сезона. И двете екипи пред три години играа во елитата, а сега се заедно во втората лига. КТП нема изгубено на последните четири натпревари, додека Јаро е непоразен на три. Победата е импреатив на двете екипи, а госитете се нијанса подобри. Сепак, најсигурниот тип според нас е гол – гол.

Регистрирај се на 1XBET

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.74

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*