Тикет на денот (четврток, 09.08.2018)

тикет на денот

Сето внимание денес ќе биде на натпреварите од третото квалификациско коло за Лига Европа.

Алшкерет – Клуж – 2 @ 1.56 во 1хBet

Романскиот шампион потфрли во квлификациите за ЛШ бидејќи испадна во втората рунда од Малме. Сега има обврска да се избори барем за групната фаза за ЛЕ. Прв противник им е ерменскиот првак Алшкерет. И тие беа елеминирани од ЛШ уште во првото коло од Селтик. Клуж е голем фаворит, па очекуваме победа од нивна страна во Ерменија.
Регистрирај се на 1XBET

Тренчин – Феенорд – 2 @ 1.87 во 10Bet

Екипата од Ротердам остана без титула во Холандија, која замина во витрините на ПСВ. Тешко ќе биде да се врати оваа сезона, бидејќи и Ајакс одлично се појача. Сепак, настапот во Лига Европа е обврска за Феенорд. Тие дури сега се вклучуваат во квалификациите, а минатиот викенд го освоија Супер купот на Холандија и го победија ПСВ. Играа одлично во припремниот период, па веруваме дека ќе продолжат и сега со одличната игра. Тренчин го елиминира Будучност, а потоа и полскиот Горник, што потврдува дека се работи за добра екипа. Сепак Холанѓаните се подобра екипа во овој момент.
Регистрирај се на 10Bet

Спартак Суботица – Брондби – 3+ @ 2.02 во Coinbet24

Спартак се најголемото изненадување во второто кваификациско коло откако го елиминираа чешкиот великан Спара Прага.  Во Прага имаа многу среќа, но секогаш храбрите ги прати среќа. Овој пат го пречекуваат несудениот шампион на Данска. Велиме несуден бидејќи ја изгубија титулата во последен момент. Брондби е во одлична форма оваа сезона, па веруваме дека ќе притиска. Очекуваме најмалку три гола на овој натпревар.
Регистрирај се на Coinbet24

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 5.89

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*