Тикет на денот (петок, 30.11.2018)

тикет на денот

Новиот кладилничарски викенд е пред нас. Некои лиги наскоро ќе бидат прекинати, па фудбалерите ќе мораат на зимска пауза, а останатите ќе играат до католички Божиќ, со исклучок на Англичаните.

Ебјерг – Олборг – 0-2 @ 1.86 во 1xBet

Последното коло пред зимската пауза во Данска ќе се игра овој викенд. Колото ќе биде отворено со дуелот Есбјерг и Олборг, двете екипи кои се во солидна форма. Домаќинот изгуби само еднаш во последните 7 натпревари, па затоа е едно од најпријатните изненадуања на првиот дел од првенството, бидејќи на почетокот на сезона се врати од втората лига. На меѓусебните натпревари не паѓаат многу голови, па затоа типуваме најмногу 2 погодоци.
Регистрирај се на 1XBET

Падерборн – Билефелд – Т12+ @ 1.61 во Bet365

Домаќинот е во фантастична голгетерска форма. Подерборн на претходните два натпревари постигна девет гола. Со Кил беше 4:4, додека на гостувањето кај Хајденхејм славеа со 5:1.  Овој тим е втор по ефикасност во Цвајт, а брзо се искачува и на табелата. Билефелд освои само еден бод на последните седум натпревари и станаат тим кој грчевито се бори за опстанок. Очекуваме доминација на домаќините.
Регистрирај се на Bet365

Ексцелзиор – Утрехт – 3+ @ 1.64 во Coinbet24

Првиот натпревар од ова коло ќе се игра во Ротердам, каде што Ексцелзиор ќе го дочека Утрехт. Домаќинот серијата од три последователни порази ја прекина против Емен во гости, а тоа одлично влијаеше врз нивната самодоверба. Ексцелзиор е на средината на табелата со 15 бода, а на 13 нивни натпревари паднаа вкупно 50 гола. И кај Утрехт е слична ситуацијата иако тие имаат сигурна одбрана. Во последно време играат одлично и ефикасно. Очекуваме отворен натпревар.
Регистрирај се на Coinbet24

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.88

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*