Тикет на денот (петок, 03.08.2018)

тикет на денот

Сега веќе понудата е вистинска. Овој викенд започнуваат англиските ниски лиги, но и германскиот Цвајт, па така ние нема да се соочуваме со проблеми при изборот на натпревари.

Славија – Прага – Опава – Т13+ @ 1.76 во 10Bet

Судејќи по првите две кола од чешкото првенство, Славија е наоштрена за да стигне до титула и да ја прекине доминацијата на Плзен. Славија минатата година го осови купот, но сега има поголеми амбиции, бидејќи покрај домашната титула, сака и Лига на шампиони. Од друга страна Опава се врати во елитата после четири години и не се снајде баш најдобро на почеток. Претрпе еден очекуван пораз и еден апсолутно неочекуван од Злин. Очекуваме голеада од страна на Славија.

Регистрирај се на 10Bet

Вотерфорд – Корк Сити – 2 @ 1.87 во Coinbet24

Гостите немаа европски обврски, за разлика од најголемиот ривал Дандалк, па ова им е шанса да се доближат на табелата. Дандалк има бод повеќе и натпревар помалку од Корк, а тоа во Ирска не е мала предност. Корк Сити сака нова титула, а оваа сезона немаа среќа во ждребот,  па така ќе мора да создаде победничка серија. Домаќинот не може да се пофали со добра форма бидејќи на последните три натпревари освои само еден бод.

Регистрирај се на Coinbet24

Вил – Сервет – 2 @ 2.23 во 1xBet

Стигнавме до третото коло од швајцарската Челинџ лига, а веќе сега е јасно дека Сервет е главен кандидат за наредната пролет да се пресели во елитата. Во првите две кола екипата од Женева запиша две сигурни победи. Сега уште еднаш гостуваат, но овој пат кај Вил, кој во два натпревари освои три бода. Сервет е фаворит на ова гостување, а се надеваме дека ќе ја оправда таа улога.

Регистрирај се на 1XBET

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 7.34

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*