Тикет на денот (четврток, 26.07.2018)

тикет на денот

Голем број натпревари од второто квалификациско коло за Лига Европа се играат ширум континентот, па нема да биде тешко да се пронајдат неколку за да составиме тикет.

Вентспилс – Бордо – 2 @ 1.44 во Coinbet24

Жирондинците се опекоа минатата сезона во Европа и испаднаа од маџарскиот Видеотон, кој се пласира во групната фаза од ЛЕ. Сигурно е дека францускиот клуб сега ќе биде внимателен бидејќи ја претставува земјата која е светски првак во фудбалот. Затоа сметаме дека Вентспиллс нема шанси.  Летонскиот клуб го елиминира Луфтетари во првото коло благодарениа на одличната игра, но сметаме дека овде им завршува европското натпреварување.
Регистрирај се на Coinbet24

Хајдук – Славија Софија – 1/1 @ 1.83 во 10Bet

Хајдук се засили и играше фантастично во припремниот период, го победи Ростов, Зорија, Рубин и Горниј. Минатата година во еден момент беа блиску до тимот од Максимир, но останаа без титула, но и без Купот. Знаеме колку во Сплит ги сакаат европските натпреварувања, па макар и противникот да е од Бугарија. Очекуваме Хајдук да го реши дуелот уште во првото полувреме.

1xBet ве води на одмор од соништата!


Регистрирај се на 10Bet

ТНС – Линколн – 1 @ 1.59 во 1xBet

Сметаме дека коефециентот за победа на домаќинот во овој меч е вистински поклон. Се видека дека шампионот на Велс може да стегне доколку сака, а доказ за тоа ни беше натпреварот против Шкендија. Сега на гости им доаѓа Линколн, тим од Гибралтар. Тие играа во квалфикациите за ЛШ и испаднаа од Дрита, па јасно е дека домаќинот е апсолутен фаворит.
Регистрирај се на 1XBET

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.19

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*