Тикет на денот (недела, 22.04.2018)

Овие денови напорно работевме на нашата домашна задача, односно да избереме вистински натпревари и да ви ги спаковаме во пакет наречен „тикет на денот“.

Пенафиел – Оливеиренсе – 1 @ 1.66 во 10Bet

Домаќинот прокоцка многу прилики, а ако сака во елитата, нема право на грешка. На четирите последни натпревари не славеа ниту еднаш, а не успеаа да постигнат ниту повеќе од еден гол. Ваковиот епилог ги загрижи сите, но шансите се уште постојат. Оливеиренсе е тим кој нема никаков мотив за овој натпревар. Тие се на средината на табелата, а обично играат ефикасни натпревари. Кец е вистинскиот предлог.
Регистрирај се на 10Bet

Келн – Шалке – 2 @ 1.99 во Coinbet24

Келн мора во втора лига, а тоа им е јасно и нив. Премногу грешки и премногу прокоцкани шанси оваа сезона ги доведоа во оваа ситуација. Шалке изгуби во полифиналето, меѓутоа, за тоа допринесоа судиските одлуки, особено за поништениот гол. Навивачите одма им опростија, па сега ќе сакаат и тие да му изразат почит. За овој натпревар веруваме во победа на Шалке и ништо друго.
Регистрирај се на Coinbet24

Хајдук – Динамо Загреб – Г.Г @ 2.05 во 10Bet

Потполно неочекувано добивме драма во превенството во Хрватска. Динамо изгуби на Максимир од Осијек, па Сплит му се доближија на само пет бода. Победата би го довела Хајдук на само два бода разлика, а до крајот остануваат уште пот кола. Засега формата им е лоша на Динамо, но како и да е веруваме во еден отворен дуел и очекуваме најмалку по еден гол на двете страни.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 6.77

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*