Обложувалниците со погрешен коефициент? Што треба да направи за да го сфатиме озбилно?

тенис

Во рамките на првото коло од турнирот во Атлант се сретнуваат домаќинот Тејлор Фриц и Индиецот Рамкумар Раманатан.

Коефициентите кои се понудени од обложувалниците во најмала рака се смешни, бидејќи стварно не знаеме зошто Тејлор Фриц е олкав фаворит, па за негова побда понудена е квота 1.30. Ово е апсолутно смешен коефициент, а ние повторно ќе се обидеме да го искористиме потценувањето на Раманатан.

Тејлор Фриц

Тејлор Фриц се уште е челинџер играч и како што стојат работите тој ќе остане таму цела кариера. Кога настапи на тениската сцена, американските медиуми и цела тениска јавност направија од него супер тенисер, а тој е се, само тоа не.

Единственото добро нешто во неговата игра е сервисот, но тоа не е доволно и мора се уште напорно да работи.

Психолошката стабилност му е доста лоша, умее да влезе во осцилации од кои многу тешко излегува. Класичен пример ви е мечот против Зверев на Вимблдон во кој Фриц играше како во транс. Имаше Предност од 2:1, а во продолжението од мечот освои три гема. Ова вие е класичен пример како е менталниот склоп на Фриц и со таква глава нема што многу да бара.

Рамкумар Раманатан

Што се однесува до Раманатан и тој е челинџер играч со повремени настапи на АТП турнирите. Минатата недела го изигра турнирот на кариерата во Њупорт, каде што беше поразен во финалето од Стив Џонсон. Добро се држеше Индиецот, но недостатокот на искуство си го направи своето и го чинеше титула.

Треба да се нагласи дема Раманатан игра добар тенис. Има добар сервис како и форхенд, а многу е важен фактот што игра агресивно. Тоа на брзите подлоги секогаш се наградува, а тој вечерва сигурно има поголеми шанси за пролаз.

Единственото нешто што не плаши е уморот кај Индиецот, но веруваме дека финалето во Њупорт му донесе самодоверба и уморот ќе биде занемарен.

Предлог

Што се однесува до самиот меч, овде сервисот ќе има голема улога за двајцата. Доколку се биде како што треба, очекуваме меч со тесни сетови и тај брејкови. Во такви околности, Раманатан има поголеми шанси, па затоа ние довербата му ја даваме него.

Коефициентот за победа на Раманатан во 1xBet e 3.46, a во секој случај вреди да се испроба!

Регистрирај се на 1XBET

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*