Tикет на денот (сабота, 13.01.2018)

Полека но сигурно, широкиот спектар на натпревари се враќа за време на викендите. По повод Европското Првентство во ракомет, ние ставивме и еден ракометен натпревар да биде  дел од тикетот.

Македонија – Словенија 1 (2.93)

Да бидеме реални, на овој натпревар гледаме малку пристрасно, малку патриотски и малку поткрепени со факти. Фактот е дека во составот го имаме еден од најдобрите играчи во ракометот Кирил Лазаров и еден од најдобрите тренери во светот  Раул Гонзалес. Сепак, Словенците го имаат Веселин Вујовиќ и многу млади талентирани ракометари. Како и да е нашето мислење е јасно и децидно.

Победа за Македонија @ 2.93 во 1xBet
Регистрирај се на 1XBET

Тотенхем – Евертон Г.Г (2.28)

Домаќините според светските букмејкери во овој натпревар влегуваат како огромни фаворити. Да не заборавиме дека Евертон издвои реми против Ливерпул кога беше во најдобра форма. Сепак нашето мислење е дека Евертон има кадар да постигне барем еден гол против момците на Покетино. За Тотенхем никогаш не било проблем постигнувањето на погодок бидејќи го имаат незапирливиот Хари Кејн. Поради тоа типуваме на голови.

Двата тима постигнуваат барем по еден гол @ 2.28 во Unibet
Регистрирај се на Unibet

Лајпциг – Шалке Г.Г (1.75)

Лајпциг важи за тим кој живее и игра само за да ги победи појаките. Поради тоа влегува во овој натпревар со мала предност во однос на коефициентите. Формата им е падната, но како што кажавме тие се непедвидливи во поглед на традиционалните тимови. Од друга страна Шалке е еден од подобрите тимови во Бундес Лигата оваа сезона. Ти ја држат втората позиција и немаат пораз 14 натпревари по ред. Типот за конечен исход на натпревар изгледа тежок, па затоа ние сметаме дека и двата тима ќе постигнат по еден гол.

Двата тима постигнуваат барем по еден гол @ 1.75 во 1xBet
Регистрирај се на 1XBET

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ 11.70

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*