Тикет на денот (понеделник, 23.07.2018)

тикет на денот

Понеденикот е денот кога обложувачката понуда е традиционално слаба, но доволно голема за да избереме тикет кој сметаме дека ќе биде добитен.

Хобро – Копенхаген – Т22+ @ 1.86 во 10Bet

Копенхаген се уште не ги увери навивачите дека ова може да биде подобро сезона од претходната, барем на стартот. Првенството го отворија со неочекуван пораз на свој терен од Хорсенс, а продолжија со неубедлива игра против финскиот КУПС. Хобро своите слабости ги покажа во првото коло кога доживеа пораз од Вејле. Очекуваме да се „пробудат“ стрелците на Копенхаген.
Регистрирај се на 10Bet

Корк Сити – Дери Сити – Т12+ @ 1.48 во 1xBet

Корк ја заврши одисејата во ЛШ, бидејќи полската Легија беше непремостива препрека во првото коло од квалификациите. Сега им останува потполно да се насочан кон домашното првенство и да започнат потера кон Дандалк. Дери исто така имаше европски испит и изненади со триумф над Динамо. Корк е фаворит и би требало да победи, а освен тоа да постигне и два гола.
Регистрирај се на 1XBET

Хамарби – Далкурд – 1 @ 1.60 во Coinbet24

Кога игра второпласираната екипа која смета на најголем пласман и тимот од самото дно на табелата на кого единствена грижа им е останокот, дилеми не би требало да има. Хамарби не е во добра форма, па ако сака да ја продолжи трката со АИК, не смее ни да размислува за тоа да не го победи Далкурд. Гостите врзаа три натпревари без пораз и може да се каже дека формата им расти. Како и да е очекуваме победа за домаќинот.
Регистрирај се на Coinbet24

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.40

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*