Фудбалерите типуваат за вас: Гачевски, Брдаровски и Ќумбев со предлог типови за дуелот за трето место

Фудбалери типови

Предпоследен ден на Светското првенство во Русија и ден за дуелот за третото место или популарно наречен “мало финале”. Белгија и Англија ќе бијат битка за бронзениот медал, во дуел кој според многумина е непопуларно да се игра.

Двете селекции се разочарани по елиминацијата од полуфиналето, но најавите се дека и покрај тоа ќе се обидат да стигнат до третата позиција на мундијалот. Да видиме што мислат за овој натпревар Панче Ќумбев, Владица Брдаровски и Филип Гачевски со кратки анализи и предлог типови.

Панче Ќумбев

ЌумбевБелгија – Англија – 1 @ 2.22 во Coinbet24

Апсолутен фаворит е Белгија. И според прикажаното и според составите на двете репрезентации. Прашање е со каков мотив ќе влезат и едните и другите но квалитетот е на страната на Белгија. Како и што нагласив неколку пати Англија со овој состав направи и повеќе од своите можности. Сигурен сум во победа на Белгија и освојување на бронзен медал на овој мундијал.

Филип Гачевски

ГачевскиБелгија – Англија – 1 @ 2.22 во Coinbet24

Белгија чекаше на врвна генерација долги години. Конечно сега оваа генерација докажа дека е генерација за високи дострели. Мислам дека Белгија е многу подобра екипа од Англија и затоа очекувам нивна победа на овој натпревар. Едноставно, го заслужуваат бронзениот медал.

 

Владица Брдаровски

Белгија – Англија – ГГ @ 1.52 во Coinbet24

БрдаровскиОчекувам отворен фудбал и од двете репрезентации на овој натпревар. Ќе биде интересно, ќе се игра напаѓачки и на гол повеќе. А кога се игра така доаѓаат и головите. Затоа очекувам голови и во двете мрежи.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*