Фудбалерите типуваат за вас: Гача, Брда и Ќумбев со предлог типови за денешните дуели на СП

Фудбалери типови

Денес стартуваат натпреварите од ¼ финалето на Светското првенство во Русија. Сите со нетрпение ги очекуваме овие двојки, а Ќумбев, Брдаровски и Гачевски ќе се обидат да ви помогнат од обложувачки аспект со мала анализа и предлог типови.

Панче Ќумбев

ЌумбевУругвај – Франција – ГГ 3+ @ 3.25 во Coinbet24

Дуел на две репрезентации со одлични играчи. Уругвај до сега победи на сите натптевари на Светското првенство, има одличен среден ред, одлична одбрана и атомски напад. Верувам дека ќе одиграат одличен натпревар и против на хартија фаворитот Франција. Французите пак играат на крилата на Мбапе и Гризман. Одлична репрезентација со напаѓачки стил. Затоа верувам дека ќе постигнат гол двете репрезентации и ќе има најмалку 3 гола.

Бразил – Белгија – Х2 @ 1.74 во Coinbet24

Можеби ќе звучи изненадувачки но за мене на овој дуел благ фаворит е Белгија. Јака по сите линии во тимот и одлична клупа. Бразил можеби лесно стигна до овде но мислам дека овде ќе заврши нивниот пат. Во секој случај ова можеби е нај интересниот дуел во четвртфиналето.

Филип Гачевски

ГачевскиУругвај – Франција – 0-2 @ 1.47 во Coinbet24

Мислам дека ова ќе биде еден многу тежок меч. Уругвај има најдобра одбрана досега на шампионатот, а пак францускиот напад исто така е одличен. Ова ќе биде натпревар на кој нема да ризикува ниту една репрезентација.

Бразил – Белгија – ГГ @ 1.79 во Coinbet24

Ова со сигурност ќе биде најинтересниот натпревар во четвртфиналето на Светското првенство. Бразил е фаворит на овој меч, но белгијците се докажаа дека можат да одат до крај на шампионатот.

Владица Брдаровски

БрдаровскиУругвај – Франција – 2 @ 2.20 во Coinbet24

И двете селекции во предходното коло покажаа одлична игра. Сепак предност им давам на французите поради повеќе причини.  Имаат покомплетен состав и многу подолга клупа. Затоа очекувам и нивна победа.

Бразил – Белгија – 1Х и 0-3 @ 1.74 во Coinbet24

Двете екипи играат добар, одличен фудбал за око. Играат напаѓачки и на гол повеќе и затоа очекувам еден добар натпревар. Бразил е фаворит на овој меч но јас ќе одиграм претпазливо.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*