Каква коинциденција: Англичаните ќе бидат новите Светски шампиони?

коинциденција

Една интересна приказна ни пристигнува од Твитер профилот на BBC. Приказната е поврзана со Мундијалот во Русија, а показателите велат дека оваа година Англија ќе биде шампион.

Зошто? Прочитајте подолу…

Англичаните досега го имаат освоено светското првенство само еднаш во 1966 година, а тогаш се случиле овие работи:

  • Реал Мадрид станал европски шампион
  • Барнли се квалификувал за Европа
  • Манчестер Сити ја освоил Премиер лигата
  • Челси завршил на петтото место
  • Англија станала Светски шампион

Оваа година, поточно 2018, се случуваат повторно истите работите, само изостанува уште Англија да стане Светски шампион.

За сите кои се суеверни и сметаат дека Англија може повторно да стане Светски шампион им нудиме екслузивна можност.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365 нуди коефициент 8.50 за Англичаните да го кренат пехарот.

Доколку тоа се случи, логично е и Хари Кејн да биде најдобар стрелец, а за тоа Bet365 нуди коефициент 2.50.

Исто така, за победа против Колумбија, на Англија и е понуден 2.10 коефициент во истата обложувалница.

Регистрирај се на Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*