Тикет за храбри (сабота, 30.06.2018)

тикет на денот

Покрај стандардниот „тикет на денот“, нашата редакција и денес ќе ви понуди тикет за љубителите на повисоки коефициенти.

Франција – Аргентина 1 и ГГ @ 5.70 во 1xBet

„Триколорите“ во групната фаза одиграа толку колку што беше потребно и со две победи и реми го освоја првото место во групата. Аргентинците и покрај лошата игра успеаа да ја поминат групната фаза, но секако можат да се надеваат на успех против Франција, иако се аутсајдери. „Гаучосите“ на последните четири меча против „триколорите“ имаат четири победи, па традицијата е на нивна страна. Ние веруваме дека Франција ќе победи, но Аргентина ќе постигне барем еден гол.

Уругвај – Португалија X-X @4.15 во Coinbet24

Уругвај го освои првото место во Групата А супериорно со три победи, па поради тоа е благ фаворит во овој меч. Оваа репрезентација се покажа како добро организирана и цврска во одбрана, па групната фаза ја помина без примен гол. Европскиот шампион заврши на второто место во Групата Б со една победа и две ремија. Португалците знаат да играат цврсто во одбрана и преку контранапади. Не очекува твр меч, сигурно двете репрезентации ќе играат тактички и претпазливо, па веруваме дека нема да има победник во регуларните 90 минути.

Вкупен коефициент на тикетот 23.6

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*