Букмејкерите се изјаснија: Ова се фаворитите за најдобри стрелци на Мундијалот!

фаворити

Првиот дел, односно групната фаза од Мундијалот заврши во четвртокот, вчера имавме пауза, а веќе од денес почнува најинтересната нокаут фазата од ова натпреварување.

Изненадувањата беа присутни и во првиот дел од натпреварувањето, а како најголемо ќе го издвоиме, елиминацијата на Германија од Јужна Кореја.

1/8 финалната фаза ја започнуваме со два доста атрактивни натпревари помеѓу Франција – Аргентина и Уругвај – Португалија.

Во овој случај, букмејкерите ја фаворизираат репрезентацијата на Франција и за да победи, Bet365 нудат коефициент од 2.40. Во вториот натпревар шансите за двете екипи се изедначени, односно немаме фаворит.

фаворити

Вчера имавме текст каде што напишавме дека прв фаворит за освојување на пехарот е Бразил, а Bet365 нуди коефициент од 4.5. После него следува репрезентацијата на Шпанија со кеофициент од 5.5, а третото место изненадувачки е доделно на Белгија со коефициент од 7.5.

фаворити

Сега прашањето кое следува е: Кој е фаворит за најдобар стрелец?

До неодамна лидерската позиција за оваа игра ја имаше португалецот Кристиано Роналдо со постигнати четири гола, но нештата се променија.

Прв фаворит за освојување на титулата најдобар стрелец ја има Хари Кејн и Bet365 за него нуди коефициент вреден 2.75. После него следува Белгиецот Ромелу Лукаку со коефициент 5.5, а третата позиција е резервирана за Роналдо и се нуди коефициент вреден 6.

Како изненадување и потценет во тој поглед може да го кажеме Диего Коста. Bet365 за него нуди 8 коефициенти, а има постигнато 3 гола.

фаворити

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*