Можете да се обложите за победник на Лига Европа: Еве кој е прв фаворит!

Оваа сезона не очекува исклучително возбудлива и израмнета битка во најмасовното европско натпреварување, Лига Европа.

Како никогаш до сега во второто по ранг европско натпреварување имаме гиганти од калибарот на Милан, Челзи, Арсенал…

Веднаш откако беа извлечени групите, обложвалнивците излегоа со коефициенти за освојување на Лига Европа, а очекувано прв фаворит е тимот на Челзи.

Според обложувалницата Bet365 коефициентот за триумф на Челзи во Лига Европа изнесува 6.50, а веднаш потоа доаѓа Арсенал со коефициент 9.00.

Тимот на Севиља важи за трет фаворот со коефициент 13.00, додека неочекувано голем коефициент (26.00) има италијанскиот гигант Милан, кој е четврт фаворит заедно со Баер Леверкузен.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*