НАЈАВА МУНДИЈАЛ ДЕН 7: Состави, квоти, предлог тип!

Веќе започна второто коло на Мундијалот во Русија, па денес на програмата имаме еден дуел од Групата А и два натпрвари од Групата Б.

Денешниот ден започнува со дуелот Португалија – Мароко во 14 часот на стадионот „Лужники“ во Москва. Европскиот шампион ќе се обиде да дојде до првите три бода и да се доближи до осминафиналето. Роналдо и дружината стигнаа до реми против фаворитот Шпанија, па сега се наоѓаат пред императив победа. Мароко запиша болен пораз со автогол во првиот меч против Иран, па денес ќе треба да направи подвиг за да ја запре Португалија.

Португалија: Руи Патрисио – Седрик, Пепе, Фонте, Гереро – Карваљо, Мутињо, Б. Силва, Жоао Марио – А. Силва, Роналдо.

Мароко: Ел Каџуи – Хакими, Саис, Бенатија, Мендил – Ел Ахмади, Зијах, Бусуфа, Белханда, Амрабат – Бутаиб.

Според обложувалниците Португалија е голем фаворит на овој меч. Коефициентот за победа во Coinbet24 изнесува 1.68 за реми 3.60 додека за победа на Мароко коефициентот е 6.20.

Наш предлог: Победа на Португалија @1.68 во Coinbet24

Во 17 часот на „Ростов Арената“ силите ќе ги одмерат Уругвај и Саудиска Арабија. По победата на Русија над Египет, Уругвај денес има „меч топка“ за со победа да го завери пласманот во осминафиналето. На првиот меч потфрлија напаѓачите Кавани и Суарез, па очекуваме конечно да блеснат на овој меч. С. Арабија загуби со 5:0 против Русија, па ќе треба да направат „чудо“ денес за да го запрат квалитетниот тим на Уругвај.

Уругвај: Муслера – Варела, Хименез, Годин, Касерес – Нандез, Вечино, Бентакур, Родригез – Суарез, Кавани

С: Арабија: Аловаис – Ал Бурјак, Хавсави, Абдулахи, Ал Шахрани – Ал Давасари, Отајуф, Ал Фарај, Ал Џасам, Ал Шехери – Ал Мувалад.

Уругвај е апсолутен фаворит против С. Арабија. Коефициентот за победа во Coinbet24 изнесува 1.21 за реми 6. 30 додека за победа на Арабија изнесува 14.80.

Наш предлог: Повеќе од 2,5 гола @1.63 во Coinbet24

Седмиот Мундијалски ден денес го затвараат Иран и Шпанија во 20 часот на „Казан Арената“. „Црвената фурија“ покажа дека и со новиот селектор е исклучително силна и во последните моменти ја испушти победата против Португалија. Од редовите на шпанската репрезентација изјавија дека нема да го потценат противникот кој на првиот меч дојде до среќна победа против Мароко. Селекторот Фернандо Јеро за овој натпревар ќе може да смета на Дани Карвахал, кој најверојатно ќе биде во стартниот тим. Иран никогаш не ја поминал групата на Светските првенства, но стартните три бода можат да ја направат оваа група исклучително инетерсна.

Шпанија: Де Геа – Карвахал, Рамос, Пике, Алба – Бускетс, Коке, Иниеста – Силва, Иско, Диего Коста

Иран: Беиранванд – Резаеиан, Пуралигањи, Монтазери – Шоџаеи, Езатолахи, Хаџи Сафи, Ебрахами – Амири, Азмун, Џаанбакш.

Шпанија е голем фаворот против Иран. Коефициентот за победа во Coinbet24 изнесува 1.25 за реми 5.70 додека за победа на Иран коефициентот е 12.80.

Наш предлог: Повеќе од 2,5 гола @1.63 во Coinbet24

Обложувалницата Coinbet24 има одлична специјална понуда за Мундијалот. Можете да се обложувате „без ризик“ и да ви биде вратен влогот доколку не погодите. Притоа, секој ден има „екстра тикет“ со 20% повисоки коефициенти…уверете се ТУКА!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*