Тикет на денот (вторник, 12.06.2018)

тикет на денот

Како што се приближуваме до Мундијалот, така опаѓа бројот на натпревари во понудата, полека исчезнуваат контролните натпревар, а во лигите продолжуваат, Белорусите, Финците и Ирците.

Витебск –Торпедо – 1 @ 1.45 во Coinbet24

Домаќинот е најпријатното изненадување досега и се наоѓа на одличното трето место. После десет кола собраа 20 бода, а во последните пет натпревари имаат четири победи и еден пораз. На домашен терен ги победи само БАТЕ со минимален резултат. Гостите од Минск не се во добра форма и веќе осум кола не знаат за победа. Моментално се 12-ти со седум бода. Вeруваме во победа на домаќините.
Регистрирај се на Coinbet24

Јапонија – Парагвај – 0-2 @ 1.51 во 10Bet

Генералната проба на Јапонците пред мундијалот ќе биде против Парагвај, селекцијата која не успеа да биде дел од Мундијалот. Јапонците првиот натпревар ќе го играат против Колумбија, па логично е тестот да биде против екипа од Јужна Америка. Паргвај е на нов почеток, а Јапонците се многу спремни.  Нашиот тип е мал број на голови, односно 0-2.

Регистрирај се на 10Bet

ГАИС – Ергрите – 0-2 @ 1.79 во 1xbet

Овие две екипи на табелата ги делат само пет места. Во  последните четири меѓусебни натпревари видени се по два гола. Нерешено ни се наметнува како најлогичен тип, но посигурна опција ни е 0-2 гола. Ако бараме фаворит, тогаш тоа се гостите кои сакаат пласман во елитата.

Регистрирај се на 1XBET

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 3.92

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*