Тикет на денот (среда, 02.05.2018)

Денес е реваншот на вториот меч од полуфиналето на Лигата на шампиони, но тука има и неколку други натпревари кои може да ги комбинираме како тикет на денот.

Рудар – Марибор – 2 @ 1.52 во Coinbet24

Иако во еден момент изгледаше дека титулата од Марибор ќе се пресели во Љубљана, сега ситуацијта е подруга. Да, Олимпија е се уште прва, но само со еден бод предност, а до крајот на првенството има уште 7 кола. Марибор влезе во добра форма и врза пет победи. Од друга страна Рудар е во лоша серија и има три порази и две победи. Веруваме дека Марибор е би требало да застане во Велење.
Регистрирај се на Coinbet24

Фредериција – Роскилде – T12+ @ 1.68 во 10Bet

Заостанатиот натпревар од данската втора лига нема никакво резултатско значење. Домаќинот е подобро пласиран и се наоѓа на шестото место, а со евентуална победа би се пробал да стигне до третата позиција која води во повисок ранг. Меѓутоа,  ние сметаме дека немаат огромна желба да го достигнат тоа. Гостите пак, серијата од пет натпревари без победа ја прекинаа со триумф во послденото коло. Ние типуваме дека домаќинот ќе постигне барем два гола.
Регистрирај се на 10Bet

Сириус – АИК – 2 @ 1.76 во 10Bet

Во натпреварот од 16-то коло од првата шведска лига ќе се сретнат Сириус и АИК. АИК остана без пораз и покра тешкиот распоред на стартот од првенството. Овие екипи играа пред само една недела и не ја знаеме причината зошто повторно се сретнуваат. Сириус се задоволни со опстанок, додека АИК сака доминација. Ние типуваме на победа за гостите.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.49

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*