Тикет на денот (среда, 06.06.2018)

тикет на денот

Нашата редакција за денес избра три натпревари и реши да ви ги претстави во форма на тикет на денот.

Тромсдален – Јерв – 3+ @ 1.71 во 10Bet

Заостант натпревар од норвешката втора лига. Домаќинот имаше лош старт и се наоѓа на претпоследното место. Ако вака продолжат, сигурно е дека ќе се борат за опстанок. Јерв е во златната средина и пружа сосема задоволни натпревари. На гости имаат победено два пати, а серијата од четири последователни победи ја прекинаа со поразот од Хам-Кам. Најсигурно е да играме на голови.
Регистрирај се на 10Bet

Норвешка – Панама – 1 @ 1.74 во 1xbet

Вистинска штета е што овие натпреварувања не се квалификации. Скандинавците влегоа во форма, па на последни три натпревари славеа и тоа против Австралија и Исланд. За разлика од нив, Панама ќе оди во Русија каде што ќе го запише својот прв настап на Светските првенства. Шансите им се доста мали, но и самото појавување на Мундијалот за нив е како трофеј. Сметаме дека Норвежаните ќе продолжат со победничката серија.
Регистрирај се на 1XBET

Триглав – Драва – 1 @ 1.56 во Coinbet24

Реванш натпревар за пополнување на првата лига од Словенија помеѓу Триглав и Драва се игра во Крањ. Во првиот натпревар, прволигашот беше подобар и славеше со 2-1. Драва беше втора во втората лига, а нов член на елитата е Мура, па најаверојатно и следната сезона ќе игра во истиот ранг. Типуваме победа за Триглав.
Регистрирај се на Coinbet24

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.64

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*