Тикет на денот (четврток 31.05.2018)

тикет на денот

За денешниот четврток може да кажеме дека е најсиромашниот четврток во поглед на обложувачката понуда.

Нојштад – Сент Пелтен – Г.Г @ 1.62 во 1XBet

На првиот натпревар од баражот за промоција во австриската прва лига се среќаваат третопласираниот тим од втората лига, Нојштад и последнопласираниот прволигаш, Сент Пелтен. Тие благодарение на одлуката за проширување на лигата добијаа шанса за да се спасат. Тешко е да се процени кој е фаворит, па затоа најлогичен тип ни е типот на голови.
Регистрирај се на 1XBET

Хафнафјордур – Аукрејри – 1 @ 1.83 во Coinbet24

Одличниот коефициент за победа на домаќинот не мотивира да го избереме овој натпревар. Домаќинот потфрли со Филкрик во последниот натпревар, но се уште е во серија од четири натпревари без пораз. Гостите на последните три натпревари зедоа само бод и моментално се наоѓаат на 10-то место со пет бода.  Гостите сакаат повеќе да се посветат на првенството, па очекуваме Хафнафјордур да се пласира во ¼ финалето.
Регистрирај се на Coinbet24

Надал – Пеља – помалку од 26.5 гемови @ 1.79 во 10Bet

Сите добро знаеме дека Рафаел Надал е прв фаворит за осовјување на Ролан Гарос. Во второ коло го чека уште еден играч кој добро игра на земја, но сепак е далеку од светскиот врв. Тоа е тенис кој многу ветува, но повредите го успорија. Веруваме дека Надал нема многу да тактизира и дека ќе започне силно од самиот почеток. Поради тоа сметаме дека изборот за помалку од 26.5 гемови е одличен тип.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 5.31

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*