Тикет на денот (понеделник, 19.11.2011)

тикет на денот

Лигата на Нации скоро и завршува, а од преостанатите натпревари ние решивме да ви составиме тикет на денот.

Данска – Република Ирска – Т12+ @ 2.10 во 1xBet

Данците со победа на тешкото гостување во Кардиф стигнаа до првата позиција во групата, која не можат да ја испуштат во последниот натпревар. Прославата за влезот во повисок ранг ќе биде натпревар против Република Ирска, репрезентација која е најголемо разочарување во ова натпреварување. Ирците испаднаа во Лига Ц, но лош впечаток оставија со нивниот учинок, односно освоија само еден бод и постигнаа само еден гол. Веруваме дека Данците ќе бидат доминантни на овој дуел.
Регистрирај се на 1XBET

Лихтенштајн – Ерменија – 2/2 @ 1.90 во Coinbet24

Ерменците касно тргнаа во завршниот финиш, па највеојтно ќе остнат на второто место без пласман во Лига Ц и што е уште поважно, без прилика за учество во Европското првенство. Скапо ги кошташе пораз од Гибралтар во Јереван, п не им вредат двете победи и 10-те поситгнати гола. Како и да е ние очекуваме да ги надиграат Лихтенштајн и да победат уште во првото полувреме.
Регистрирај се на Coinbet24

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 3.99

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*