Тикет на денот (четврток, 24.05.2018)

тикет на денот

Ни овој четврток не се истакна со добра понуда за обложувачите. Воглавно тука се натпреварите од баражаот, па од нив се обидовме да извелечеме барем две.

Вендсисел – Лингби – 2 @ 2.90 во 10Bet

Домаќинот во последното коло од втората лига од Данска успеа да завеземи трето место и да се пласира во баражот за елитата. Ја побед иФредериција во гости, додека Виборг ремизираше на домашен терен. Лингби не успеа да обезбеди опстанок во двомечот со Рандерс, па мора да се обиде во дуелот со Вендсисел. Иако коефициентот зборува нешто сосема друго, сметаме дека прволигашот е сепак поквалитетен, па одлучивме за двојка.

Регистрирај се на 10Bet

Далкурд – Елфсборг – 2 @ 2.95 во Coinbet24

Иако не се знае кој е во полоша форма, новиот или поранешниот шампион, сепак сметаме дека Елфсборг е поблиску до 3 бода. Далкурд ќе се задоволи со опстанок, а како што почна и тоа ќе биде тешко остварливо. Елфсборг е во криза, но се работи за познат клуб, кој порано или покасно ќе влезе во добра серија. Ние типуваме на гостионот.

Регистрирај се на Coinbet24

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 8.55

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*