Тикет на денот (среда, 23.05.2018)

тикет на денот

Денес е ден кога имаме неколку финални натпревари од националните купови, а и натпревари од бараж лигите од северниот континент.

Динамо Минск – БАТЕ – 1x @ 1.46 во 10Bet

Се смета дека БАТЕ од сезона во сезона, не е толку голем фаворит во Белорусија. БАТЕ е лидер на табелата со седум победи, но на почетокот од сезоната имаше нешто полесен распоред. Прв сериозен испит им е Минск, каде што ќе играат против најголемиот конкурент. Екипата од главниот град е втора со минус четири бода, па ова им е прилика за триумф. Ние сметаме дека домаќинот нема да изгуби.

Регистрирај се на 10Bet

Цеље – Марибор – 2 @ 1.34 во Coinbet24

Се уште актуелниот шампион на Словенија, екипата на Марибор е поразена во претходното коло од Олимпија на домашен терен, на само две кола пред крајот на шампионатот. Тоа е вистинска трагедија за нив, бидејќи Љубљанчаните победничкиот гол го постигнаа во 90-та минута. Марибор нема повеќе право на кикс и чека евентуална грешка на конкурентот. Надежта е мала, но сепак постои.

Регистрирај се на Coinbet24

Хакен – АИК – 2 @ 3.00 во 1ХBet

Како што одминува првенството во Шведска, АИК ни изгледа како тим кој би можел до титула.  Ногу можности на АИК ќе им се отворат после гостувањето кај Хакен, бидејќи се работи за сериозна екипа, која моментално го држи шестото место. АИК е се уште непоразен, а има изиграно веќе 10 натпервари.  Храбро препорачуваме победа со одличен коефициент.

Регистрирај се на 1XBET

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 5.87.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*