Тикет за храбри (среда, 23.05.2018)

тикет на денот

Покрај стандардниот „тикет на денот“ кој што ви го нудиме секојдневно, денес ќе ви дадеме предлог тикет за љубителите на поголеми коефициенти.

Алесандриа – Фералписао 1-1 @2.50 во 1xBet

Плеј-оф натпревар за пласман во повисок ранг во кој домаќинот е фаворит за победа. Во првиот натпревар Алесандрија победи на гости со 2:3, па веќе си ја олесни работата. Меѓутоа домаќините се во одлична форма и имаат само еден пораз на последните 10 меча, притоа има многу ефикасен напад. Веруваме дека победата не би требало да биде доведена во прашање, па нашиот предлог е да одиграте „победа на полувреме и крај“, со одличен коефициент од 2.50.

Зулте Верегем – Локерен 4+ @2.20 во Coinbet24

Плеј-оф натпревар за пласман во Лига Европа во кој домаќинот е голем фаворит. Зулте е во исклучително добра форма и има 9 победи со ред, а нема пораз на последните 12 меча. Има ефикасен напад па на последните 11 меча постигнуваше најмалку по два гола. Од друга стана Локерен е тим кој само еднаш не прими гол на последните седум меча. Овде очекуваме „дожд од голови“, па нашиот предлог е „повеќе од 3,5 гола“.

Ајачио – Тулуз 2 и 2+ @3.05 во Coinbet24

Плеј-оф натпевар кој ќе го одреди последниот падник во Лига 1. Се игра еден натпревар на неутрален терен и Тулуз е фаворит.  Ние сметаме дека Тулуз ќе победи во регуларните 90 минути и дека натпреварот ќе има 2 или повеќе гола, а обложувалницата Coinbet24 нуди одличен коефициент за овој комбиниран тип.

Вкупен коефициент на тикетот 16.7

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*