Тикет на денот (понеделник, 06.08.2018)

тикет на денот

Вчера тикетот на денот помина без поголеми проблеми, па сметаме дека и денес ќе биде така.

Краковија – Арка – 1 @ 2.15 во Coinbet24

Домашниот тим после две кола е без освоено бод. Но тоа може да биде мамка, бидејќи тимот од Краков два пати гостуваше и тоа кај добри екипи, односно Сласк и Лех. Секако дека ваков старт не би задоволил клуб кој во минатата сезона играше во плеј оф, па затоа сметаме дека Краковија ќе запише бодови против Арка. Исто и Арка нема задоволителен почеток, освен ако не го сметаме освоениот Супер Куп. Очекуваме победа за домаќините.

Регистрирај се на Coinbet24

Дукла – Бохемианс – 3+ @ 2.05 во 1xBet

Во третото коло од првата чешка лига ќе се сретнат екипи кои во првите две кола беа екстремно ефикасни. Дукла два пати изгуби, дома од шампионот ПЛзен и на гости кај Теплице претрпи пораз од 5:2. Бохемианс имаше тешки ривали на почетокот, еднаш победи против Словачко, а потоа беше поразен кај Прибрам. Домаќинот е мал фаворит, но сепак ни одлучивме за голови и тоа најмалку три.

Регистрирај се на 1XBET

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.40

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*