Тикет на денот (петок, 11.05.2018)

Новиот кладилничарски викенд е пред нас, а тој ќе биде еден од последните со богата понуда оваа сезона.

Нордсјеланд – Хорсенс – T12+ @ 1.46 во 10Bet

Домаќините се уште имаат шанси да освојат трето место, а тоа би било голем успех, со оглед на лошата серија од три врзани порази. Хорсенс ќе биде петти или шести, а тоа во принцип не значи ништо. Поради тоа Норсјеланд е фаворит, а реално станува збор и за многу поквалитетна екипа. Очекуваме ефикасен меч и два постигнати гола од домаќинот.
Регистрирај се на 10Bet

Ле Авр – Турс – 1/1 @ 1.60 во Coinbet24

За да се квалификуваат во бараж домаќините мора да го победат Турс, кој наредната сезона ќе гиа во трета лига. Ле Авр е во серија од четири победи и тоа без примен гол, а ривалите не се воопшто наивни. Затоа не очекуваме големи проблеми со Турс кој во претходно коло го победи Ленс, но сепак позицијата не ја промени. Домаќинот има желба да се врати во Франција 1, па веруваме дека победата ќе ја завери во првите 45 минути.
Регистрирај се на Coinbet24

Анталијаспор – Башакшехир – 2 @ 1.76 во 10Bet

Неверојатен кикс имаше Башакшехир во последното коло кога прими гол од Сиваспор во последната минута и остана без нова победа и прилика за да ја освои првата титула. Освен тоа, паднаа на трето место, а Фенербахче стигна на второ. Домаќинот се уште нема обезбедено опстанок, па тоа може да биде додатна потешкотија за гостиет, но сепак веруваме дека ќе слават победа.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ:  4.11.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*