Тикет на денот (среда, 01.08.2018)

тикет на денот

Денес ќе ги дознаеме останатите учесници за третото коло за квалификациите за ЛШ. Покрај квалификациските натпревари, тука се и Германците во рамките на Регионалните лиги.

Карабаг – Кукеши – 1 @ 1.32 во Coinbet24

Пред седум дена во Албанија, натпреварот заврши без голови, а тоа нас ни укажува дека азербеџанскиот првак е фаворит. Освен тоа, Карабаг е сериозна екипа во европските натпреварувања. Минатата сезона дебитираа во групната фаза на ЛШ, што не беше мала сензација. И сега планираат да продолжат во Европа, барем до нова година,  а Албанците би требало да бидат совладани без проблем.

Регистрирај се на Coinbet24

Хелсинки – БАТЕ – 0-2 @ 1.56 во 10Bet

Голови немаше на првиот натпревар, а нема да биде изненадување ако ги нема ниту на реваншот. Финците изненадија, но сепак сега имаат тешка задача. Претпоставуваме дека и реваншот ќе биде тврд, без многу голови. Коефициентот за тоа е одличен, па затоа типуваме 0-2 гола.

Регистрирај се на 10Bet

Митиланд – Астана – Г.Г @ 1.85 во 1хBet

Ова е еден од најнеизвесните дуели. Данскиот шампион само неколку секунди го делеа од реми во Астана, кога маџарскиот интернационалец, го постигна својот втор гол и им донесе триумф на Астана. Митиланд има своја шанса и доволна им е победа од 1-0. Тоа не изгледа невозможно бидејќи се во одлична форма. Нашиот предлог е гол-гол, бидејќи место за тактизирање нема.

Регистрирај се на 1XBET

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 3.81

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*