Тикет на денот (среда, 09.05.2018)

За разлика од вчера, понудата денес е нешто подобро, но воглавно се сите заостанати натпревари, па дури и во најјаките лиги.

Севиља – Реал Мадрид – 3+ @ 1.40 во 10Bet

Заостанатиот натпревар од 34 коло на шпанската Примера ќе го играат Севиља и Реал. Домаќинот го плати данокот со добар настап во ЛШ и се пласираше во ¼ финале, но попушти во домашното првенство, па сега се бори за пласман во ЛЕ. После 8 натпревари без победа во првенството, клупата ја напушти Виченцо Монтела, а новиот тренер Капарос, стартуваше со победа над Сосиједад. Реал Мадрид имаше тежок дуел на Камп НОу и не успеа да и го нанесе првиот пораз на Барселона во шампионатот. Мадриѓаните размислуваат за финалето, па затоа ќе го прескокнеме конечниот исход на овој дуел.
Регистрирај се на 10Bet

Легија – Висла Плок – 1 @ 1.60 во Coinbet24

Шампионот застана на врвот од табелата и нема намера да го напушти во преостанатите три кола. Легија веќе го осови Купот, а им се насмевнува и дупла круна. Наредните два натпревр играат на домашен терен и ако ги добијат, можеби дербито во последното коло кај Лех, нема што да одлучува. Гостите ќе се обидат да допрат до Европа, но тоа не им е некој императив. Ние типуваме на победа за домаќинот.
Регистрирај се на Coinbet24

Ст. Гален – Луцерн – 3+ @ 1.57 во 10Bet

Црната серија на Ст. Гален никако да заврши. Во последните седум натпревари, претрпеа дури шест порази, па пласманот во Европа им е доведен во прашање. Гостите, за разлика од домаќинот играат добро во последно време и имаат три победи и опраз во претходните кола, па се укотвија на третото место. Нас типот на голови ни изгледа како најлогичен предлог.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 3.51

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*