Репрезентацијата на Шведска без Златан Ибрахимовиќ!

Шведска, најверојатно нема да бидат омилени на Светското првенство ова лето. Многу луѓе сметаат дека репрезентацијата на Италија треба да биде на нивно место.

Според светските букмејкери се очекува оваа репрезентација да биде „јагне за колење“, а доказ за тоа ни е коефициентот во вредност од 149 во 10Bet за тие да бидат шампиони. Исто така, за да ја поминат групата, 10Bet нуди коефициент 7.75.

Шведска без Златан

Шведска апсолутно заслжува да биде во Русија ова лето. Поразите од Романија и Чиле ни прикажаа како изгледа репрезентацијата без напаѓачот на Галакси. Се разбира дека Златан беше клуч, но репрезнетацијата не може повеќе да се надева на неговите услуги.

Линделоф и Форсберг во улога на лидери

„Дупката“ која остана откако замина големиот напаѓач, ќе се обидат да ја затворат младите Виктор Линделоф и Емил Форсберг. Надежата на репрезентацијата е во овие двајца фудбали кои се посебно добри во последните 18 месеци и се очекуваат да бидат клучни играчи во Русија. Иако дебитантската сезона на поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед е скромн, тој има врвни перформанси..

Силен почеток во Русија

Распоредот на натпревари во Русија може да функционира добро за тренерот Андерсон и неговите играчи. Тие го започнуваат натпреварување против Јужна Кореја, а потоа се соочуват со Германија и Мексико. Ако издвојат победа над Кореја, тоа практично ќе значи дека немаат обврска да се трошат против светските шампиони. Тие имаат организација и решителност, а колку и да се чувствува недостатокот од Златан, сепак ќе се обидат да ја импресионираат публиката.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*