Салцбург – Марсеј: Дуел на две изненадувања во ЛЕ, анализа и предлог тип

Салцбург - Марсеј

Салцбург – Марсеј, дуел на двете изненадувања во Лигата на Европа. Марсеј во мечот влегува со комотна предност од 2:0 по првиот меч. Но откако Салцбург се врати по убедливиот пораз против Лацио, веќе никој не се осмелува да ги отпише предвреме.

Успехот на Марсеј не е случаен

Френк МекКурт на Олимпик Марсеј му даде чувство за насока и чувство на повратена гордост. Тренерот Руди Гарсија е во можност да го воздигне тимот по неколку горчливи разочарувања, по години поминати во сенка.

Не само што Марсеј ја има потребната цврстина со Луиз Густаво, Адил Рами и Морган Сансон, има и многу други нешта во тимот што го прават овој успех неслучаен. Димитри Пајет има неверојатни 18 асистенции во Лига 1 и Лигата на Европа, а тој ги постигна двата гола во победата од 2:0 над Слазбург минатата недела. Извонредниот Флориан Товин има одлична сезона над сите очекувања, ги одигра сите натпревари во Лига 1 и има 5 гола сезонава.

Кога е овој тим во пршање не може а да не се спомене атмосферата која ја наметна одличниот Гарсија од клупата. Сите дишат како еден, се радуваат и разочаруваат заедно, а пак хармониата е на највисоко ниво.

Салцбург веројатно стигна до крајот на патот

По извонредното враќање против Лацио во четврт-финалето, отпишуањето на шансите на Салцбург е опасна работа. Сепак, нивниот неуспех да постигнат гол на Велодром може да се покаже како клучно во овој двомеч.

Во секој случај, интернационалниот тим на Салцбург одиградобар меч во Франција. Без разлика на поразот од 2:0, австријскиот тим беше подобар на теренот и статистички гледано го надигра Марсеј. Доколку одиграат на исто ниво, сите опции ќе бидат отворени но проблемот е што Салцбург не смее да прими гол.

Салцбург сега треба да даде два гола и тоа не е нешто што Салцбург не може да го направи. Сепак да не се прими гол против марсеј кој на последните 5 меча даде 16 гола е речиси невозможна мисија. Затоа, без разлика на негативата во тимот посветуваат големо внимание на одбраната пред овој меч.

Што велат букмејкерите !?

Салцбург можеби е благ фаворит на овој меч, но коефициентот за нивна победа е само 2.04 во Coinbet24 и според нас не е вреден за ризикување и играње против екипа како Марсеј. Салцбург ќе даде гол, или голови и ние сосем се слагаме со тоа, но Марсеј со своите контри ќе знае како да ја казни отворената игра на домаќинот. Француската екипа изгледаше навистина цврсто во одбраната во Лајпциг со одлуката на Руди Гарсија да го повлече Луиз Густаво во одбраната. Нешто слично ќе се случи и во Австрија. Со , во инспирацијата за одбрана. Со Товин и Пајет во тимот, одлично изгледа коефициентот 1.79 за реми или победа на Марсеј. Од друга страна ако одиграте на победа на гостите, во Coinbet24 ќе добиете коефициент 3.60, а за реми 3.50. Сепак според веќе горенаведеното, слободно можете да одиграте и на повеќе голови.

Наш предлог:

Реми или победа на Марсеј @ 1.79 во Coinbet24

Двете екипи да постигнат гол @ 1.61 во Coinbet24

Да паднат Над 2.5 гола @ 1.68 во Coinbet24

1 Trackback / Pingback

  1. Салзбург – Марсеј: Дуел на две изненадувања во ЛЕ, анализа и предлог тип - Sportski

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*