Тикет на денот (петок, 20.04.2018)

Како што се ближи крајот на првенствата, коефициентите за фаворитите и за екипите на кои им треба опстанок, драстично паѓаат, но сепак се доволно големи за да ги комбинираме на тикет.

Дижон – Лион – 2 @ 1.44 во Coinbet24

Лион се бори за Лига на шампиони и има еднакво бодови со Марсеј. Во домашното првенство, Лион има 5 последователни победи, па затоа и се фаворити против екипата на Дижон, на која бодовите не и се значајни. Познато е дека Лион игра одлично оваа сезона и веруваме дека на овој дуел ќе си ја заврши својата работа без поголеми потешкотии.
Регистрирај се на Coinbet24

Капфенберг – Инсбрук – T22+ @ 1.71 во 10Bet

Инсбрук е на чекор до пласман во австриската Бундеслига. Се смета дека борбата за прво место ќе биде неизвесна, а во конкуреција ќе останат Хартберг, Рид и Нојштад, бидејќи Лиферинг не може да напрадува. Капфенберг е непрепознатилив во негативна смисла после паузата, но на последните два натпревари ремизираше против Лиферинг и Рид. Сепак нашето очекување е дека гостите ќе постигнат барем два гола.
Регистрирај се на 10Bet

Милвол – Фулам – 0-2 @ 2.05 во 10Bet

Најинтересниот натпревар од 44-то коло на Чемпионшипот. Не се знае на кој му се потребни повеќе бодовите, а реми не им одговоара ниту на едните, ниту на другите. Домаќините се борат да го задржат местото кое води во бараж, додека гостите планираат директен влез во Премиер Лигата. И покрај тоа што двете екипи имаат супер стрелци, ние не очекуваме голови на овој  натпревар.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 5.05

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*