Тикет на денот (четврток, 02.08.2018)

тикет на денот

Денес понудата изобилува со натпревари од квалификациите за Лига Европа. Ние избравме два натпревари за кои сметаме дека се доста реални и би требало да поминат без проблем.

Лех – Солигорск – 1/1 @ 2.25 во Coinbet24

Лех беше фаворит во првиот натпревар во Белорусија, но за жал не ја оправда таа улога и ремизираше со 1-1. Сепак голот во гости знаеме дека има огромно значење, па сега на домашен терен имаат поголеми шанси. Двете екипи се во одлична форма, но Лех има поквалтетен тим. Очекуваме да започне со напад уште од првата минута, па затоа типуваме полувреме/крај.

Регистрирај се на Coinbet24

Сараево – Аталанта – 2/2 @ 2.10 во 1xBet

Мора да признаеме дека првиот дуел на овие две екипи беше вистинско изненадување. Аталанта имаше предност од 2-0 се до 67-та минута, но на крајот Сараево успеа да ја неутрализира таа предност и да изигра реми и тоа во Бергамо. За Босанците тоа беше голем успех, но овој пат сметаме иако се на домашен терен немаат посебни шанси. Аталанта е одличен тим кој има искуство со европските купови, па така очекуваме лесно да си ја заврши својата работа.

Регистрирај се на 1XBET

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.72

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*