Тикет на денот (петок, 28.12.2018)

тикет на денот

Дека понудата може да биде полоша во четврток, ќе се увериме овој петок. Да не се натпреварите од Евролигата кошарка и Лига купот од Португалија, не би имало потреба да одиме во обложувалница.

Тондела – Национал – Г.Г @ 1.80 во 10Bet

Во натпреварот од третото коло Лига куп Португалија се сретнуваат Тондела и Национал, две екипи од елитната дивизија. Домаќинот е на 14-то место, а гоститите кој ова лето влегоа во првата лига се наоѓаат на две места понапред со освоени три бода повеќе. Тондела минатата сезона заврши на солидното 11-то место, но и ова година не почна добро. Двете екипи мора да одат на победа, па затоа типуваме гол-гол.
Регистрирај се на 10Bet

Баерн – Будучност – помалку од 153.5 @ 2.24 во 1xBet

Црногорците после сјајната победа над Барселона завлегоа во криза, па врзаа пет последователни порази. Баерн во Евролигата е на 8-то место со 7 победи и исто толку порази.  И двете екипи имаат некој цврст стил на игра, па затоа не предвидуваме многу погодоци. Наш предлог е минус од зададената граница на 153.5 поени.
Регистрирај се на 1XBET

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.03

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*