Лига на шампиони: Дуел на титаните, Салах се враќа во Рим!

Попладнево во седиштето на УЕФА, во Нион се одржа ждребот за полуфиналето од најелитното натпреварување Лигата на шампиони.

Ждребот сакаше да ги спои двата најголеми фаворити за титулата, Баерн Минхен и Реал Мадрид во полуфиналето. Другиот полуфинален пар е Рома – Ливерпул.

½ парови
Баерн Минхен – Реал Мадрид
Рома – Ливерпул

Финалето ќе се игра на 26-ти мај во Киев.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*