Тикет на денот (среда, 04.04.2018)

тикет на денот

Оваа среда и нема баш некоја посебна понуда, но сепак ние успеавме да го составиме тикетот на денот.

Ливерпул – Манчестер Сити – Г.Г  @ 1.54 во Unibet

Англискиот дуел од ¼ финалето на ЛШ гарантира еден голем спектакл. Веруваме дека и едните и другите сакаа да избегнат ривал од Пример Лигата на ждребот, но како е така е. Сити е во одлична форма, титулата е обезбедна и сега му преостанува уште да побараат успех на европската сцена. Ливерпул последен пат во Европа беше во далечната 2005 година, после неверојатното финале против Милан во Истанбул. Се работи за тимови кои играат со многу голови и веруваме дека нема да не изневерат.
Регистрирај се на Unibet

Торино – Кротоне –  T12+ @ 1.71  во 10Bet

„Биковите“ после четири врзани порази издвоија победа од 4-0 против Каљари. Во стрелците се запиша и Адем Љаиќ, па би требало да го видиме на теренот и против Кротоне. Навивачите на Торино нема по добро да ја паметат оваа сезона, а фудбалерите имаат задача да спасат колку што може да се спаси. Кротоне е во тешка ситуација и се наоѓа во зоната  на отпаѓање и сигурно е дека не сакаат да им се повтори минатата сезона, кога се извлекоа на волшебен начин во последното коло. Очекуваме дека домаќините ќе постигнат барем 2 гола.
Регистрирај се на 10Bet

Динамо Загреб – Ријека – 3+ @ 2.15 во 10Bet

Во полуфиналето на хрватскиот Куп ќе играат двата последни шамиопни на оваа земја, Динамо и Ријека. Победникот од овој дуел во завршната претстава ќе се сретне со сплитскиот Хајдук. Ријека ја пребродија кризата, но со многу послаб тим. Во неделата ремизираа против тешкиот Хајдук и докажаа дека  можат да се борат против против секој хрватски тим. Очекувме отворен дуел и многу голови.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ:  5.66

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*