Тикет на денот (понеделник, 02.04.2018)

Поради католичкиот велигден, овој понеделник ни носи неочекувано богата фудбалска понуда. Специјално за вас ние го составивме тикетот на денот.

Молде – Тромсе – T12+ @ 1.52 во 10Bet

Екипата на Молде реши да им ја одземе титулата на Розенборг оваа сезона. Одлично се појачаа во паузата и квалитетот го потврдија уште во првите две кола. Моменталната гол разлика им е 6-0, па веруваме дека додатно ќе ја зголемат против оваа екипа. Гостите изиграа само еден официјален натпревар на кој претрпеа пораз од 4-1.
Регистрирај се на 10Bet

Портсмут – Виган – 3+ @ 2.05 во Unibet

Дерби меч во рамките на 41-то коло од англиската Лига 1. Двете екипи се во одлична форма. Виган е се поблиску до директен пласман во Чемпионшип, додека Портсмут сака да се обиде преку бараж. Виган после испаѓањето од ФА купот брзо се сконцентрира на првенството и со четири победи во серија се искачи на првата позиција. Во овој дуел очекуваме многу голови.
Регистрирај се на Unibet

Јанг Бојс – Базел – 3+ @ 1.68 u 10Bet

Дојде време за примопредавање на титулата во Швајцарија. Повеќе годишниот шампион Базел скоро и нема шанси да ги стигне „младите  момци“ од Берн и единствено може само да ги победи во меѓусебниот дуел. Екипата од Брн има девет последователни победи во првенството и просто не застанува. Ова ќе биде меч со многу голови, а ние очекуваме најмалку 3.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 5.23

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*