Тикет на денот (сабота, 31.03.2018)

Оваа сабота играат натпреварите од сите најјаки лиги на светот, бидејќи во недела по грегоријанскиот календар се слави празникот Велигден.

Шалке – Фрајбург – 1 @ 1.54 во Unibet

Екипата од Гелзенкирхен игра одлично и се наоѓа на второто место. Нив оваа првенствена пауза сигурно не им одговараше бидејќи беа во серија од пет последователни победи. На последните четири натпревари, тимот на Шалке нема примено ниту еден гол, а тоа е за пофалба. Фрајбург има само две реми во последните четири кола и е во опасната зона со пет бода повеќе од Мајнц кој се наоѓа на местото кое води во бараж. Домаќинот е апсолутен фаворит и ние типуваме на нивна победа.
Регистрирај се на Unibet

Вехен – Вирцбургер – T12+ @ 2.00 во 10Bet

Киксот на двете водечки екипи, Падерборн и Магдебург, во заостанатите натпревари кои се играат во текот на неделата, Вехен ги искористи на најдобар можен начин. Домаќинот врза шест победи и нема сомнеж дека е главен кандидат за промоција на едно ниво погоре. Вирцбуергер е добра екипа, но остана без амбиции во продолжението од сезоната. Во повисока лига не можат, а опстанокот не им е загорезен, па неверуваме во некој  претерен нивни мотив за овој дуел. Од чиста „единица“, посигурен тип е домаќинот постигнува два гола.

Регистрирај се на 10Bet

Дижон – Марсеј – 3+ @ 1.60 во 10Bet

На сите им е јасно дека гостите се големи фаворити, но внимавајте. Марсеј во четврток има тежок натпревар во рамките на Лига Европа во кој гостуваат кај Лајпциг во Германија. Во ова натпреварување, Французите имаат големи амбиции, а исто така и навивачите силно посакуваат европски успех. Дижон е познат како ефикасна екипа и веруваме дека има квалитет да ја затреси мрежата на Марсеј. За гостите веќе знаеме дека играат отворено, па затоа типуваме на најмалку 3 гола.

Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.92

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*