Тикет на денот (среда, 28.03.2018)

Денес на понудата имаме доста ограничени натпревар, но тоа е само вовед за викендот кој ни следува.

Магдебург – Цвикау – 1 @ 1.43 во 10Bet

Домаќините имаат три бода помалку, но и натпревар помалку од лидерот Падерборн. Во дуелот со екипата на Цвикау е апсолутен фаворит и треба да се очекува победа. Ова е трет последователен деул кој го играат на својт терен, а првите две, против Ален и Оснабрик ги решија во своја корист. Гостите се во лоша серија од три меча без победа и се наоѓаат на 14-то место. Коефициентот за победа на Магдебург не е голем, но може да го појачате со домаќинот постигнува два гола.
Регистрирај се на 10Bet

Асколи – Бари – 0-2 @ 1.55 во 10Bet

Интересен натпревар не очекува во рамките на вонредното 33 коло од Серија Б. Просто не се знае на кого му се потребни бодовите. Домаќините за да се спасат, а гостите за пласман во италијанската елита. Асколи се опорави после 3 порази во низа, па имаат победа и реми во последните два натпревари. Бари на домашен терен лесно издвои победа над Бреша, а пред тоа имаше 3 последователни реми резултати. Мотивот е на претек и кај едните и кај другите, па затоа ние одлучивме да играме на мал број голови.
Регистрирај се на 10Bet

Ст. Џонсон – Хамилтон – 3+ @ 2.15 во Unibet

Ова е уште еден заостанат меш од шкотската лига, но не е од одлучувачки карактер. Навистина ривалите се уште не обезбедле опстанок, но се смета дека ќе имаат големи проблеми околу тоа. Домаќинот игра доста шарен во последно време, а додека гостите запишаа пет последователни порази, но се поправија во последните три натпревари. Сметаме дека ќе биде отворен натпревар и ќе има голови.
Регистрирај се на Unibet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.76

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*