Тикет на денот (понеделник, 23.04.2018)

За сите оние кои имаа неуспешен кладилничарски викенд, сепак постои шанса во понеделникот да се надомести изгубеното. Ние ќе се обидеме да ви помогнеме со нашиот тикет.

Цвикау – Карлсруе – 2 @ 2.06 во Coinbet24

Старите љубители на фудбалот се сеќаваат на сјајните сезони во Бундеслигата на екипата Карлсруе, како и нивните европски изданија. Моментално тие играат во третата лига и сакаат повраток. Директниот пласман им побегна, но остана трката за бараж. Цвикау нема победено на 7 последователни натпревари, но има 8 бодови повеќе од од екипите во критичната зона. Типуваме чиста двојка.
Регистрирај се на Coinbet24

Фенербахче – Анталија – 1 @ 1.24 во 10Bet

Тмурни облаци ја зафатија екипата на Фенербахче. Реванш натпреварот од полуфиналето, за кое имаа големи амбици е прекинато, па ги очекува елиминација. Се уште се во игра за титулата, но реално шансите им се мали. Сепак надежта умира последна, па веруваме дека нема да кикснат проти Анталија.
Регистрирај се на 10Bet

Фросиноне – Емполи – Г.Г @ 1.71 во 10Bet

Емполи експресно се враќа во Серија А. Извесен период изгледаше дека друштво ќе им прави Фросиноне, но тие ја закашкаа работата. Надеж за домаќинот се уште постои, па со победа над Емполи повторно би биле во трка за крајната цел. Гостите сакаат да ја завршат својата работа што порано, па нема лесно да се предадат. Нашиот предог е Г.Г.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.36

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*