Тикет на денот (среда, 07.03.2018)

Во среда на програмата има доста интересни средби, а ние одбравме четири дуели за кои сметаме дека е добро да се обложите. Имаме еден меч од Словенија, Србија, Германија и еден од Лигата на Шампиони на нашиот Тикет на денот.

Олимпија Љубљана – Алуминиј – 1 @ 1.25 во Marathonbet

Олимпија Љубљана е лидер на табелата со еден бод предност во однос на Марибор. Доколку сака да ја сочува предноста не смее да си дозволи киксови до крајот на сезоната, особено не против екипи како Алуминиј кои се борат за опстанок. Разликата во квалитет помеѓу овие две екипи е огромна и домаќинот не би требало да има посериозни проблеми за да стигне до трите бода.Регистрирај се на Marathonbet

Борац – Чукарички – 2 @ 1.50 во 10Bet

Борац е последен на табелата во Србија и ние тврдиме дека оваа екипа ќе ја напушти српската Супер лига. Имаат неконкурентен тим, лоша финансиска ситуација и катастрофална сезона. На последните 5 меча имаат 4 порази и реми, а минатото коло примија 5 гола кај Рад. Чукарички би требало да ја искористи тажната ситуација на стадионот крај Морава и со триумф да се приближи до целта, а тоа е пласман во плеј-офот.
Регистрирај се на 10Bet

Карлсруе – Саненхоф – 1 @ 1.47 во Pinnacle

Карлсруе е една од најдобрите екипи во третата лига на Германија и до крајот мора да победува доколку сака пласман во подобра лига. Тимот е во неверојатна форма и нема пораз на 16 натпревари. Соненхоф не е екипа која би можела да им создаде проблеми, а освен тоа ти ја исполнија својата цел, а тоа беше опстанок во третата лига на Германија.
Регистрирај се на Pinnacle

Тотенхем – Јувентус – Х2 @ 1.65 во 10Bet

Тотенхем има одличен резултат од првиот меч во Торино. Јуве на тој дуел водеше со 2:0 по само 9 минути игра, но Тотенхем се врати целосно и мечот заврши со 2:2. Сепак на тој дуел Јуве настапи во принудно изменета формација, а сега со враќањето на Матуиди во тимот повторно ќе се врати на својата препознатлива игра. Нашето размислување води кон тоа дека сепак Јуве ќе оди во следната рунда и двојната шанса е логичен тип.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНИОТ КОЕФИЦИЕНТ НА ОВОЈ ТИКЕТ Е 4.54

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*