Тикет на денот (вторник 06.03.2018)

Денес има богата понуда ширум Европа, па нашата редакција ќе се обиде да ви помогне во изборот со еден предлог тикет.

Ливерпул – Порто 3+ @1.67 во 10Bet

Овде е веќе решен патникот во четвртфиналето, па поради тоа очекуваме отворен меч без калкулации. Двата тима играат ефикасно и имаат одлични напади, па на последните 7 меча двата тима секогаш постигнувале барем по еден гол во домашните првенства.
Регистрирај се на 10Bet

Кардиф – Барнсли 1 @1.57 во Unibet

Кардиф е тимот кој е во најдобра форма во Чемпионшип дивизијата и заслужено е на второ место. Барнсли се бори за опстанок, па иако врза два натпревари без пораз, тешко може да се надева на бодови во Велс. Веруваме дека домаќинот без многу проблеми ќе ги освои трите бода.
Регистрирај се на Unibet

Норвич – Нотингем Форест ГГ @1.91 во 10Bet

Натпревар на два тима од средината на табелата, па иако домаќинот е благ фаворит, ова е меч на кој може да се очекува секаков исход. Двата тима имаат одлични напади и се меѓу најефикасните во Чемпионшип, па очекуваме голови на двете страни.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 5

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*