Букмејкерите ги потцениле можностите на Јувентус со коефициенти кои не се пропуштаат

Тотенхем - Јувентус

Јувентус и Тотенхем пред две недели во Торино одиграа еден крајно интересен меч. Јуве водеше со 2:0 по само 9 минути но Тотенхем се врати и мечот заврши нерешено 2:2. Слично очекуваме да биде и во Лондон, каде Тотенхем е благ фаворит, но букмејкерите малку претерале со фаворизирањето на Спарси.

Јувентус знае дека многу повеќе нешта се против него. Сепак, тие остануваат тивко уверени во победа на Вембли во Лондон како би се пласирале во следниот круг.

Играта во саботата против Лацио не беше охрабрувачка во однос на перформансите. Старата дама на тој меч имаше само 6 удари кон противничкиот гол од кои само еден во рамките на голот и победи со 0:1. Сепак сега во Англија неможе да се надева на слична реприза од тој меч. Сега Јуве има и една голема позитива, а тоа е цеосното враќање на Дибала кој не играше на првиот меч. Дибала против Лацио одигра 90 минути и јасно е дека сега е веќе 100% подготвен за предизвици.  Реално, тоа и го крена расположението во кампот но и самодовербата на тимот.
Регистрирај се на 10Bet

Гонзало Игуаин се очекува да се врати по повредата на глуждот и да биде прва закана за Тотенхем како и на првиот меч кога постигна два гола. Тој во Торино стрелаѓе прецизно во 2-та и 9-та минута за рано водство на Јуве, нои промаши пенал па сега најавува дека сака да ја заврши недовршената работа од првиот меч.

Сеќавањата за пропуштените можности објаснуваат зошто Алегри верува дека изгледите на Јувентус за пласман понатаму се големи. Тој смета дека работите можат да се подобрат.

Алегри целосно насочен кон Тотенхем

Од клучно значење за Јувентус може да биде Матуиди. Французинот беше повреден пред две недели и го наведе Алегри да се оддалечи од системот кој толку многу им служеше на Бјанконерите до тој момент. Киелини беше одморен за време на викендот. Алекс Сандро и Даглас Коста беа замени. Затоа, беше јасно од изборот на тимот на Алегри, дека тој со својот ум е многу повеќе посветен кон Тотенхем, отколку кон Серија А.

Поради сето ова, сметаме дека коефициентот за Јувентус од 3.65 за да помине понатаму не смее да се пропушто. Колку и да е голем ризикот, а Тотенхем да е фаворит, едноставно коефициентот е вреден за да се ризикува.

Наш предлог:

Јувентус помунува во следната фаза @ 3.65 во 10Bet

Играј на 10Bet и добиј бонус од 50% на уплатата

1 Trackback / Pingback

  1. НАЈАВА: Тотенхем - Јувентус, анализа, коефициенти, повредени играчи, можни состави... - Sportski

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*