eSports

Победа значи пласман во плејоф: FlyToMoon во директна пресметка со Cyber Legacy во Бирмингем

Се враќаме денеска со предлог-типови од светот на Дота 2, каде што се игра ESL One турнирот во Бирмингем, а денеска е последното колово групната фаза, по што ќе бидат познати учесниците во плејофот. Сите […]

eSports

Време е за одмазда на HellRaisers или нов триумф на бугарски FATE?

Продолжуваат возбудувањата на ESL MDL турнирот, на кој денеска се играат еден куп натпревари, за кои најдобрите коефициенти секогаш може да ги пронајдете на Bet365 и 1xBet.. Додека ние во продолжение ќе ви понудиме еден меч на […]

eSports

OG со ужасен старт во Бирмингем, сега добива шанса за „поправен истит“ кај HellRaisers

Денеска се игра четвртото коло на турнирот од ESL One серијата во Бирмингем,а следат неколку интересни меча, од кои еден е на нашиот Дота 2 играч, Saksa кој заедно со OG ќе проба да се […]

eSports

Fnatic во борба со FaZe за пласман во нокаут-фазата на DreamHack Masters

Денеска на програмата се два предлог-типови од DreamHack Masters Spring 2020 – Europe, во која ќе се решава за последните патници од групата Ц во нокаут-фазата на натпреварувањето. Најдобрите коефициенти секогаш може да ги пронајдете […]