Малери и махери на колото!

Малку по малку веќе започнуваат сите лиги, а така понудата за обложување станува пообемна и поширока. Изминатиов викенд имаше некој кој беше среќен, а исто така и некој кој не успеа да се израдува на тикетот. Во прилог неколку тикети поделени во две групи, односно малери и махери.

Тикет бр.1

Играчот решил да состави тикет од НБА играчите. Пол Џорџ е главниот виновник за тоа што овој тикет не е добитен.

малери и махери

Тикет бр.2

Тимот на Нотингем Форест го остави овој играч без фантастични 34.728 денари. Натпреварот е типуван за победа на домаќините, а резултатот беше целосно спротивен. Астон Вила го доби овој дуел.

малери и махери

Тикет бр.3

Овој тикет е промашен за само еден гол што не падна во прво полувреме на дуелот Миделсброу – Фулам. 0-0 беше резултатот на полувреме, 0-1 на крај. Жално.

малери и махери

Тикет бр.4

Храбар играч. Ставил 11.000 денари на натпревар од исландскиот куп дека ќе се постигнат најмалку 4 голови. Среќата сепак беше на негова страна. Честито!

малери и махери

Тикет бр.5

Мајсторски изиграно. Како од шала ги погодил натпревариве, а да бидеме реални и солидна уплата. Нека е со среќа!

малери и махери

1 Trackback / Pingback

  1. Малери на колото !!! – Kladenje.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*